صفحه اصلی |   تماس با ما |   درباره ما |   پیوندها |   نقشه سایت |    

***   www.eco24news.com   ***          ***   www.eco24news.com'          ***    www.eco24news.com *** 

سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
بررسي ريسك اعتباري شركت هاي دانش بنيان
در نهضت ملي شدن صنعت نفت، تقريباً تمامي درآمدهاي دولت بدليل تحريم نفتي ايران توسط دولت انگليس و حمايت دولت ...
اقتصاد فرهنگي ؛ فرهنگ اقتصادي
مقام معظم رهبري به عنوان سكاندار نظام اسلامي و در راستاي تمشيت امور سال جاري را به نام ' اقتصاد و فرهنگ با عزم ...
بررسی تاثیر مطلوبیت اقتصادی , ارزش نمادی و ارزش احساسی بر ارزش خرید نام تجاری
بررسی تاثیر مطلوبیت اقتصادی , ارزش نمادی و ارزش احساسی بر ارزش خرید نام تجاری محقق : لیدا شریفی منش دانشجوی ...
درآمد نفتی دولت؛ افسانه یا واقعیت؟
آیا درآمدهای نفتی دولت‌های نهم و دهم یک افسانه است یا واقعیت؟ میزان درآمدهای نفتی ایران در سال‌های مختلف، ...
روشهاي معرفي كالاي توليدي و فروش آن در بازار مصرف
در دنياي امروز بشر با سرعت بي نهايت در حال پيشرفت مي باشد و جهان بزرگ ما به سوي جهاني شدن مي رود. يكي از پديده ...
پيش به سوي اقتصاد كم كربن
 1.مقدمه:موضوع تغييرات آب و هوايي و گرم شدن زمين امروز به يك مشكل جهاني تبديل شده است . اختلال در محيط زيست ...
پول اسلامي در مقابل يورو و دلار
در اول ژانويه 1999، اروپا رويداد مهم استقرار يك سيستم پولي واحد را براي يازده عضو مشترك خود جشن گرفت، اعضايي كه ...
رموز موفقیت ایمیل‌های بازاریابی
  يكی از كارآمدترین و كم‌خرج‌ترین ابزارهای بازاریابی، فرستادن ایمیل برای مشتریان بالقوه و مشتریان ...
فناوری اطلاعات رویکردی نوین در اشتغال زایی
چکیده: مقاله حاضر با هدف بررسی تاثیرات فناوری اطلاعات بر اشتغال تهیه شده است. در این پژوهش، ابتدا به اهمیت ...
سلاطین کلاهبرداری جهان ....!
همیشه دانشمندان یا هنرمندان نبوده اند که با انجام کارهایی که قبلا کسی آن را انجام نداده و یا با خلق اثری که ...
فرآيند ايده تا بازار
چکيده: افزايش توليد ناخالص ملي مستلزم ايجاد تفکر ايده تا بازار و به عبارتي بومي سازي فرهنگ نوآوري است. نگاه تک ...
سرمایه گذاری مبتنی بر اخلاق در کسب و کار
 در چند دهه اخیر سرمایه گذاری مبتنی براصول اخلاقی به عنوان یکی از مهمترین موضوعها در عرصه کسب و کار مطرح ...
صندوق بین المللی پول را چقدر می شناسید؟
صندوق بین المللی پول از جمله ارگان های سازمان ملل متحد است که  با توجه به نرخ تبدیل ارز و نرخ پرداخت ها ...
چند نكته براي اغاز و تداوم كسب و كار
  1- بزرگ بيانديش ولي با يك كار كوچك شروع كن و ببين چگونه ميتواني تئوري خود را در يك مقياس كوچك بيازمايي 2- ...
روشهاي براي جذب مشتري و برخوردمشتري وحفظ مشتري
تحقيق مباني كارآفرينيروشهاي براي جذب مشتري و برخوردمشتري وحفظ مشتري محقق : سيد ابراهيم مختاباد فهرست ...

 

بنگاه داری بانک ها؛ آری یا نه؟

 

 

 

 

سرطان ،اولین عامل مرگ در دهه های آینده
سرطان، اولین عامل مرگ در دهه‌های آینده/ قابل پیشگیری بودن سرطان با بهبود ...
باهنر:احتمال انتصاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه زیاد است
باهنر: احتمال انتصاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه زیاد است ...
سکه هفته را با افزایش قیمت آغاز کرد
سکه هفته را با افزایش قیمت آغاز کرد قیمت هر قطعه سکه تمام ...
آغاز کاهش قیمت مسکن
آغاز کاهش قیمت مسکن/ معاملات دیماه ۶۵ درصد افت کرد متوسط قیمت هر ...
توضیحات رئیس پلیس پایتخت درباره فرار 3 اخلالگربازار کاغذ
توضیحات رئیس پلیس پایتخت درباره فرار ۳ اخلالگر بازار کاغذ ...
تنها هدف کی روش از مصاحبه های جنجالی؟
تنها هدف کی روش از مصاحبه های جنجالی؟! ...
باز هم افزایش قیمت خودرو در راه است
نعمت بخش ادعا کرد؛ ...
چرا تیم های ایران و عراق امروز در ورزشگاه آل مکتوم تمرین نمیکنند ؟
چرا تیم های ایران و عراق امروز درورزشگاه آل مکتوم ...
افت شدید دمای کشور
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛ افت شدید دمای کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از ...
پروژه عبور از فردوسی پور وارد فاز جدید شد
پروژه عبور از فردوسی‌پور وارد فاز جدید شد! ...

مقالات
سلاطین کلاهبرداری جهان ....!


همیشه دانشمندان یا هنرمندان نبوده اند که با انجام کارهایی که قبلا کسی آن را انجام نداده و یا با خلق اثری که مشابه آن وجود نداشته، به تاریخ پیوسته باشند. کلاهبرداران هم در تاریخ جایی برای خود دارند:


فرانک ویلیام آباگ نیل:

صاحب کلکسیونی از انواع کلاهبرداری ها، قاضی، خلبان، جراح و استاد دانشگاه! و کسی که زندگی اش دستمایه ساخت فیلم 'اگه می تونی منو بگیر' شد، در سال1948 در آمریکا به دنیا آمد. وقتی او 14ساله بود، پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند و این ضربه روحی بزرگی برای فرانک بود. دو سال بعد از خانه فرار کرد و به نیویورک رفت و در آنجا بود که فهمید برای امرار معاش چاره ای به جز کلاهبرداری ندارد. پس از مدت کوتاهی او به یکی از حرفه ای ترین جاعلان چک بدل شد و چنان در کار خود مهارت پیدا کرد که هیچ بانکی قادر به تشخیص جعلی بودن چک های او نبود. 'فرانک' برای آن که بتواند بدون پرداخت پول بلیت با هواپیما سفر کند، با جعل کارت های شناسایی و مدرک خلبانی، خود را بعنوان خلبان خط هوایی 'پان امریکن' جا زد و از امتیاز خلبان ها برای مسافرت مجانی استفاده کرد. این موضوع لو رفت، اما قبل از آن که دست پلیس به او برسد، به شهر جورجیا فرار کرد و با هویت جعلی تازه ای، بعنوان یک دکتر در یک آپارتمان ساکن شد. از قضا در همسایگی فرانک یک دکتر واقعی زندگی می کرد و به فرانک پیشنهاد داد تا در بیمارستان شهر مشغول به کار شود و فرانک این پیشنهاد را پذیرفت و 11ماه بعنوان متخصص جراحی اطفال در آن بیمارستان به درمان بیماران پرداخت! پس از آن به شهر لوئیزیانا رفت و با جعل مدرک حقوق از دانشگاه 'هاروارد' بعنوان دادستان در دادگاه محلی لوئیزیانا استخدام شد. او پس از چندماه توسط یکی از فارغ التحصیلان واقعی هاروارد شناخته شد، اما قبل ازآن که دستگیر شود، از آنجا به ایالت یوتا گریخت و با جعل مدرک دانشگاه 'کلمبیا'، در دانشگاه 'بریگام' در رشته جامعه شناسی شروع به تدریس کرد! او سرانجام در سال1969 در فرانسه دستگیر شد و زمانی که پلیس فرانسه این موضوع را اعلام کرد، 26کشور خواستار محاکمه او در کشورشان شدند! فرانک به آمریکا منتقل شد و در آنجا به 12سال زندان محکوم شد، ولی پس از گذراندن پنج سال آزاد شد. 'فرانک آباگ نیل' هم اکنون بعنوان کارشناس خبره جعل اسناد و چک با پلیس آمریکا همکاری می کند و با تاسیس شرکت 'آباگ نیل' و شرکا به بانک ها نیز مشاوره می دهد!

هان ون میگه رن:
 
نقاش و کپی کننده آثار هنری، باهوش ترین و زبردست ترین جاعل تابلوهای نقاشی، مردی که سر نازی های آلمانی کلاه گذاشت، مردی که اگر کلاهبردار نمی شد، بی شک یکی از مهم ترین نقاشان قرن بیستم بود، در سال1889 در هلند به دنیا آمد. از کودکی عاشق رنگ ها بود و در جوانی با تاثیر از نقاشی های دوره طلایی هلند، تابلوهای زیادی خلق کرد. اما منتقدان، آثار او را بی روح و تقلیدی و تکراری نامیدند و 'میگه رن' سرخورده از این برخورد و برای اثبات توانایی هایش به منتقدان تصمیم گرفت که آثار بزرگان دوره طلایی همچون 'فرانس هالس' و 'ورمیه' را کپی کند. 'میگه رن' با پشتکار زیاد فرمول رنگ های قدیمی و نحوه ساخت بوم های آن زمان را پیدا کرد. او کار را شروع کرد و آن قدر ماهرانه این کار را انجام داد که تیزبین ترین کارشناسان نیز از تشخیص بدلی بودن آثار ناتوان بودند و 'میگه رن' با اطمینان کامل، در نقش یک دلال، تابلوهایش را بعنوان آثار کشف شده دوره طلایی به مجموعه داران و گالری ها فروخت. در همین دوران بود که اروپا درگیر جنگ جهانی دوم شد. یکی از مشتریان پر و پا قرص او، 'مارشال گورینگ' از سران درجه اول حزب نازی آلمان بود که علاقه فراوانی به آثار نقاشان هلندی داشت و تعداد زیادی از کارهای 'میگه رن' را به مجموعه خود اضافه کرد. اما زمانه بازی دیگری را در سر داشت. آلمان ها در جنگ شکست خوردند و 'میگه رن' به جرم فروش میراث فرهنگی هلند به نازی ها بازداشت و در دادگاه متهم به خیانت به وطن شد که مجازاتش اعدام بود. 'میگه رن' در دادگاه واقعیت را ابراز کرد، اما هیچ کس حرف هایش را باور نکرد. تابلوهای جعلی در دادگاه توسط کارشناسان مورد بازبینی قرار گرفت و همگی بر اصل بودن آنها صحه گذاشتند. هیچ کس باور نمی کرد کسی بتواند با چنین دقت و ظرافتی این آثار را جعل کند. 'میگه رن' از دادگاه درخواست کرد که وسایل مورد نیازش را در اختیارش بگذارند تا در حضور همه یکی از آثار دوره طلایی جعل کند! 'میگه رن' از اتهام خیانت تبرئه شد، اما به جرم جعل آثار هنری به زندان محکوم شد و چند سال بعد درگذشت. 'میگه رن' بعنوان یک کلاهبردار در کار خود موفق بود، اما مشتری اصلی او 'گورینگ' از او زیرک تر بود. اسکناس هایی که 'گورینگ' در ازای تابلوها به 'میگه رن' می داد همگی تقلبی بودند!

ویکتور لوستیگ: 
 
سلطان کلاهبرداران تاریخ، مردی که برج ایفل را فروخت، مسلط به پنج زبان زنده دنیا، صاحب 45اسم مستعار با سابقه بیش از 50بار بازداشت آن هم فقط در کشور آمریکا، مردی که می توانست زیرک ترین قربانیانش را نیز گول بزند، در سال 1890 در بوهمیا (کشور کنونی چک) در یک خانواده متوسط به دنیا آمد و در سال1920 به آمریکا رفت. سالی که بازار سهام به شدت رشد می کرد و به نظر می رسید که همه روز به روز پولدار تر می شوند و لوستیگ آنجا بود که از این موضوع و حماقت ذاتی آمریکایی ها سود برد. در سال1925 و پس از انجام چندین فقره کلاهبرداری بی عیب ونقص و پرسود، ویکتور به فرانسه و شهر پاریس رفت و در آنجا شاهکار خود را اجرا کرد. فروختن برج ایفل! ایده این کلاهبرداری بعد از خواندن یک مقاله کوچک در روزنامه به ذهن ویکتور رسید. در این مقاله آمده بود که برج ایفل نیاز به تعمیر اساسی دارد و هزینه این کار برای دولت کمرشکن خواهد بود. زنگی در سر ویکتور صدا کرد و بلافاصله دست بکار شد. ابتدا اسناد و مدارکی تهیه کرد که در آنها خود را بعنوان معاون ریاست وزارت پست و تلگراف وقت جا زد و در نامه هایی با سربرگ های جعلی، شش تاجر آهن معروف را به جلسه ای دولتی و محرمانه در هتل کرئون، که محلی شناخته شده برای قرار های دیپلماتیک و مهم بود، دعوت کرد. شش تاجر سر وقت در سوئیت مجلل ویکتور حاضر بودند. ویکتور برای آنها توضیح داد که دولت در شرایط بد مالی قرارگرفته است و تامین هزینه های نگه داری برج ایفل عملا از توان دولت خارج است. بنابراین او از طرف دولت ماموریت دارد که در عین تالم و تاسف، برج ایفل را به فروش برساند و بهترین مشتریان به نظر دولت تجار امین و درستکار فرانسوی هستند و از میان این تجار شش نفر دعوت شده به جلسه مطمئن ترین افرادند. ویکتور تاکید کرد به دلیل احتمال مخالفت عمومی، این مسئله تا زمان قطعی شدن معامله مخفی نگه داشته خواهد شد. فروش برج ایفل در آن سال ها زیاد هم دور از ذهن نبود. این برج در سال1889 و برای نمایشگاه بین المللی پاریس طراحی و ساخته شده بود و قرار بر این نبود که بصورت دائمی باشد. در سال1909 برج بخاطر این که با ساختمان های دیگر شهر همچون کلیساهای دوره گوتیک و طاق نصرت هماهنگی نداشت، به محل دیگری منتقل شده بود و آن زمان وضعیت مناسبی نداشت. چهار روز بعد خریداران پیشنهاد خود را به مامور دولت ارائه کردند. ویکتور به دنبال بالاترین رقم نبود، او از قبل قربانی خود را انتخاب کرده بود; مردی که نامش در کنار ویکتور در تاریخ جاودانه شد! 'آندره پویسون'. در بین آن شش نفر، آندره کم سابقه ترین بود و امیدوار بود که با برنده شدن در این مناقصه، یک شبه ره صدساله را طی کند و کلاهبردار باهوش به خوبی متوجه این موضوع شده بود. ویکتور به آندره اطلاع داد که در مناقصه برنده شده و اسناد جهت امضا» و تحویل برج در هتل آماده است. اما همان طور که تاجر عزیز می داند، زندگی مخارج بالایی دارد و او یک کارمند ساده بیش نیست و در این معامله پرسود با اعمال نفوذ خود توانسته است ایشان را برنده کند و... آندره به خوبی منظور ویکتور را فهمید! پس از پرداخت رشوه، اسناد معامله امضا» شد و 'آندره پویسون' پس از پرداخت وجه معامله، صاحب برج ایفل شد! فردای آن روز وقتی 'آندره' و کارگرانش به جرم تخریب برج ایفل توسط پلیس بازداشت شدند، 'ویکتور لوتینگ' کیلومترها از پاریس دور شده بود. در حالیکه در یک جیبش پول فروش برج بود و در جیب دیگرش رشوه!

 


 تفریح پردرآمدها 40برابر کم‌درآمدها

 فرمول محاسبه سود وام بانکی

به سوی رشد غیرتورمی و فراگیر

نظام تدوین برنامه پنج ساله توسعه و طرح یک سوال!

 هشدار بانک جهانی  به ایران و 6 کشور

تنظیم سند منشور اخلاقی برای سازمانها وشرکتها الزامی است

 راههای مقابله با رکود تورمی


 

 

 

 

ساخت برنامه تلویزیونی ' اقتصاد مقاومتی و صنعت بانکداری '

سرگذشت پول در ایران؛ از ریال تا تومان 

لباس نو بر تن شرکت‌های هرمی

کارانه 25 ميليون توماني يك بانك به برخي مديران خود

 آیا این نوع بانکداری حرفه اقتصادی دارد ؟

 فناوری اطلاعات رویکردی نوین در اشتغال زایی


 

 

 

گجت‌های اپلی با چه سایزی

سفری رویایی به قلب گوگل

بیشترین قیمت برای کوچک‌ترین

فرودگاه 16.000.000.000 دلاری قطر

سمینار های سال 1393

سمینار شم اقتصادی

شعار تبلیغات کدام بانک به واقعیت نزدیک است؟
سرمایه
سپه
تجارت
کارآفرین
رفاه
سامان
صادرات
پاسارگاد
پارسیان
ملت
ملی
Copyright ©ECO24NEWS ,all rights reserved.